Впровадження інформаційних технологій у навчальний процес

Одним із важливих напрямків розвитку освіти є впровадження в діяльність навчального закладу інформаційних техноло­гій.

Інформаційні технології (ІТ) – сукупність методів і програмно-технічних засобів, об’єднаних в технологічний ланцюг, що забезпечує збір, обробку, зберігання і відображення інформації.

Сьогодні важко уявити навчальний процес у вищій школі без використання інформаційних технологій. Саме су­часні ІТ зробили можливим доступ до величезної кількості різних видів інформації.

Використання інформаційних технологій дозволяє значно підвищити ефективність навчального процесу, по-новому організувати взаємодію всіх суб’єктів навчання, побудувати освітню систему, в якій студент був би активним і рівноправним учасником.

Використання ІТ має ряд переваг:

  • використання у навчанні здобутків новітніх інформаційних  технологій;

  • забезпечує збільшення об’єму і оптимізацію пошуку потрібної інформації;

  • підвищує пізнавальну активність студентів за рахунок різноманітної відео- та аудіо-інформації;

  • здійснює контроль завдяки тестуванню і системи запитань для самоконтролю;

  • забезпечує спілкування студентів між собою та з викладачами в режимі онлайн поза межами навчальної аудиторії та ін.

Львівський національний університет імені Івана Франка уважно стежить за тенденціями розвитку освітньої системи. Саме тому ми активно спонукаємо викладацький склад використовувати у навчальному процесі ІТ.  Організаційно-методичний центр електронного навчання забезпечує безкоштовний доступ до цифрових платформ для навчання, які допомагають підвищити рівень освіти та професійного розвитку. Тисячі сучасних онлайн курсів від кращих експертів, провідних закладів освіти, лідерів індустрії чекають на вас. Ми пропонуємо унікальну можливість безкоштовно отримати доступ до платного контенту та платних сертифікатів.

      • LABSTER – світовий лідер з розроблення віртуальних навчальних симуляторів, пропонує доступ до сотень віртуальних симуляцій з таких галузей: анатомія та фізіологія; біохімія; біологія; біотехнологія; хімія; наука про землю; мікробіологія; фізика. Щоб отримати доступ до платформи, просимо викладачів Університету заповнити заявку за посиланням. Платформа Labster забезпечує можливість самостійного підключення викладачами студентів з подальшим аналізом результатів їх робіт.
      • Udemy – найбільша у світі навчальна платформа за кількістю онлайн курсів. З понад 186 000 курсів Udemy обирає для Udemy Business лише 3% найуспішніших та найякісніших, доступ до яких зазвичай платний. Для українських закладів освіти доступ до 12,5 тисяч найкращих курсів Udemy безкоштовний. Всі курси дуже практичні та орієнтовані на конкретну задачу, можуть стати якісним доповненням навчальних дисциплін. Для отримання безкоштовного доступу до курсів платформи заповніть форму реєстраціїhttps://forms.office.com/r/KXkQQi4Dvc
      • COURSERA  – платформи онлайн-навчання, заснованої викладачами Стенфордського університету. Викладачі, працівники та студенти Університету мають змогу зареєструватися на вказану програму з корпоративної адреси пошти у домені @lnu.edu.ua :

        Як зареєструватися на програму 

        1. Перейдіть за посиланням: Львівський національний університет імені Івана Франка Learning Program

        2. У відкритому вікні натисніть “Приєднатись”

        3. Заповніть форму реєстрації, вказавши корпоративну адресу пошти у домені @lnu.edu.ua

        4. Після верифікації вашої корпоративної пошти, ви автоматично приєднаєтесь до програми і будете мати безкоштовний доступ до курсів.

        Щоб дізнатись детальніше про реєстрацію, перейдіть на сторінку Довідкового центру Coursera